„Szczypiorniak na Orlikach”

Dodano: 30 maja 2012

Ruszył ogólnopolski turniej popularyzujący piłkę ręczną!

Ogólnopolska akcja „Szczypiorniak na Orlikach” popularyzująca piłkę ręczną w szkołach podstawowych wystartowała 30 maja. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem akcji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., a partnerami firmy: Balcerzak i Spółka oraz Nestle Aquarel.

 

„Szczypiorniak na Orlikach” jest projektem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych - ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania obiektów wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – ORLIK 2012” oraz boisk otwartych.

 

Turnieje eliminacyjne zostaną rozegrane na 64 Orlikach i boiskach otwartych w całym kraju.

Pierwsze mecze ogólnopolskiego turnieju „Szczypiorniak na Orlikach” odbędą się już 30 maja 2012 roku w województwach mazowieckim i łódzkim.

 

Zwycięzcy eliminacji „Szczypiorniak na Orlikach” – 32 drużyny dziewcząt i 32 drużyny chłopców, łącznie 768 dzieci - wystąpią w „Festiwalu PGNiG Dzieciom”, który odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2012 roku w województwie śląskim. Mecze o medale zostaną rozegrane 17 czerwca, tuż przed spotkaniem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2013, w którym zmierzą się reprezentacje piłkarzy ręcznych Polski i Litwy.

 

Wszystkie drużyny, które wezmą udział w turniejach eliminacyjnych „Szczypiorniak na Orlikach”, otrzymają komplet koszulek oraz dyplomy.

 

Organizatorzy turnieju, zapewniają zawodnikom uczestniczącym w Festiwalu następujące nagrody:

- stroje do gry (koszulka z numerem, spodenki),

- piłki do gry w piłkę ręczną lub w Street Handball

- pamiątkowe medale, a zawodnicy zespołów które zajmą miejsca I, II i III otrzymają medale za

  zdobyte miejsca,

- zwycięskie drużyny otrzymają ponadto dyplomy i puchary.

 

Więcej informacji na www.zprp.pl oraz www.szczypiorniaknaorlikach.pl

Zobacz galerię zdjęć: