Ruszyła "Siła odruchu"!

Dodano: 11 października 2011

... nowa kampania społeczna MSiT

Z badań opinii publicznej wynika, że tylko 39% Polaków jest aktywnych sportowo. To lepiej niż w 2009 r. gdy ćwiczących było 33%. Jednak w porównaniu do innych krajów UE to ciągle słaby wynik. W Europie ćwiczy średnio o połowę więcej obywateli.

Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz:

..."Sport traktowany jest w Europie, jak rozrywka, rekreacja, odpoczynek u nas ciągle jest postrzegany jako wyczyn, lub dodatkowy wysiłek, na który trzeba poświęcić wiele czasu i zachodu. Dlatego organizujemy pierwszą społeczną kampanię, która ma zachęcić Polaków do zejścia z kanap i aktywności. Wiemy, że nie trzeba przekonywać Polaków, że sport to zdrowie. To wiedzą. Najważniejszy jest przekaz, że w tej właśnie chwili warto się ruszyć, bo przyniesie to znaczną poprawę jakości życia. Siła idzie od ruchu. Gdy się już zacznie poprawia się samopoczucie i rośniemy w siłę - także nasza wiara we własne możliwości. Wtedy aktywność staje się nawykiem, naszą "Siłą odruchu." ...

Dla kampanii przygotowano stronę www.silaodruchu.pl na której można znaleźć porady: jak zacząć, jak ćwiczyć - w każdym wieku a także bazę infrastruktury sportowej, którą może uzupełniać publiczność. Na dniach wystartuje także fan page kampanii na facebooku Silaodruchu.

 

Do dyspozycji publiczności i mediów pozostają eksperci kampanii:

Trener personalny Piotr Młodzianowski  - treningi dla każdej grupy wiekowej i płci, propozycje ćwiczeń dla tych co przed komputerem i in.

Dietetycznka Aneta Łańcuchowska - dieta dla aktywnych, co jeść na poprawę ruchomości stawów, menu dla silnych mięśni i in.

Lekarz medycyny sportowej Jarosław Krzywański - aktywność fizyczna to najlepsze lekarstwo, mity i stereotypy na temat zdrowie a aktywność fizyczna i in.

Szczegóły i kontakt:

Katarzyna Kopka

Public Relations

Fabryka Komunikacji Społecznej

mob. 501 027 137