IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Dodano: 16 maja 2013

Ruszyły zapisy Orlików do IV edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Szanowni Państwo,

Ruszyły przygotowania do IV  Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.
Dzięki Wam Turniej Orlika to największy w Polsce turniej piłkarski dla amatorskich drużyn dziewcząt i chłopców. W  ubiegłorocznej edycji turnieju w eliminacjach rozgrywanych na ponad 1200 Orlikach wzięło udział ok. 150 tysięcy dziewcząt i chłopców z blisko 16 tysięcy drużyn. Łącznie od 2010 roku w turnieju grało ponad 360 000 dzieci.
Tradycyjnie turniej będzie organizowany oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych:
•   10-11 lat (roczniki 2002 - 2003)
•   12-13 lat (roczniki 2000 - 2001)
IV Turniej Orlika  rozpocznie się 1 września a zakończy 12 października 2013 r. wielkim finałem w Warszawie.
Turniej rozgrywany będzie na 4 szczeblach rozgrywkowych:
• 01.09 – 18.09 – eliminacje gminne na Orlikach
• 20.09 – 25.09 – eliminacje wojewódzkie
• 30.09 – 06.10 – finały wojewódzkie
• 09.10 – 12.10.2013 – finał ogólnopolski w Warszawie

W turnieju mogą uczestniczyć  reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, drużyny reprezentujące zgłoszony obiekt Orlik  (np. wyłonione spośród dzieci uczestniczących w zajęciach sportowych na danym obiekcie)  jak również tzw. „dzikie drużyny” (zorganizowane, z dorosłym opiekunem, spełniające kryteria wiekowe).
Udział Orlików w organizacji IV Turnieju Orlika polegać będzie na przeprowadzeniu na swoim terenie lokalnych turniejów w eliminacjach gminnych w celu wyłonienia najlepszej drużyny, która będzie reprezentowała daną gminę/miejscowość i Orlika w dalszych rozgrywkach.
Animatorzy / organizatorzy turniejów eliminacyjnych na Orlikach otrzymają dofinansowanie kosztów organizacji turniejów oraz pamiątkowe koszulki dla wszystkich uczestników.
Zgłoszenie  Orlika do udziału w IV Turnieju Orlika następuje wyłącznie wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go przez stronę internetową www.turniejorlika.pl . Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.turniejorlika.pl  w zakładce „Zgłaszam Orlika”.

Jednak ze względów organizacyjnych oraz budżetowych chcemy wcześniej zaplanować liczbę turniejów eliminacyjnych na Orlikach oraz koszulek dla uczestników tych turniejów.
Dlatego w tej edycji akcję informacyjną i promocyjną adresowaną do animatorów zaczynamy wcześniej i uprzejmie prosimy o przesłanie do 20 maja 2013 wstępnego zgłoszenia Waszego Orlika.
W zgłoszeniu podajecie przewidywaną liczbę drużyn i dzieci, które zagrają w Waszych turniejach (zapewne macie rozeznanie ile drużyn grało w poprzednich edycjach). Do tych wszystkich, którzy prześlą wstępne zgłoszenia wyślemy pakiety promocyjne (plakaty i informatory dla szkół - wysyłkę pakietów planujemy od 20 maja 2013).
W kolejnym kroku prosimy o przesłanie mailem na adres [email protected] Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 30 czerwca 2013 ewentualnej korekty zgłoszenia podając w korekcie adres Waszego Orlika oraz opis zmiany (nową, zaktualizowana liczbę drużyn i dzieci + ewentualne inne zmiany). Jeśli nie otrzymamy żadnych zmian przyjmiemy wstępne zgłoszenie jako ostateczne.    

Ważne! Zgłoszenia Orlików  będą  przyjmowane do dnia 30 czerwca 2013 (bez względu na to czy ktoś wysłał zgłoszenie wstępne czy nie).
Szczegółowe informacje na temat turnieju i udziału Orlików  znajdziecie Państwo w załączonym „Informatorze dla Animatorów” oraz na stronach internetowych www.turniejorlika.pl i www.szs.pl
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w turnieju i zgłaszania swoich Orlików.
Jednocześnie liczymy na Państwa wsparcie i zachęcanie dzieci, nauczycieli i rodziców z Waszego środowiska do tworzenia drużyn i udziału w IV Turnieju Orlika.


Organizatorzy

Warszawa,  kwiecień 2013r.

 

Do pobrania:

Plakat

Informator dla drużyn

Informator dla Animatorów/Organizatorów

List Minister Joanny Muchy