Eliminacje regionalne II Turnieju Orlika o Puchar Premiera w Elblągu

Dodano: September 9, 2011

W poniedziałek 12 września na stadionie przy ul. Moniuszki w Elblągu odbędą się regionalne eliminacje do II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

- Zapowiada się pełne sportowej ekspresji, po raz pierwszy organizowane w naszym mieście widowisko sportowe - mówi Janusz Pająk, wiceprzewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego.  
– Powierzono nam organizację eliminacji regionalnej II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, w którym wystartuje 16. piłkarskich drużyn dzieci w wieku 7-8 lat z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego – dodaje Janusz Pająk. - Turniej rozegrany zostanie 12 września (poniedziałek) na stadionie przy ul. Moniuszki. Organizacyjnie wspierają nas Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i KS Olimpia 2004. Zwycięski zespół z elbląskiej eliminacji awansuje do grona sześciu krajowych finalistów.
     Podstawowym celem turnieju jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play, przy równoczesnej aktywizacji lokalnych społeczności do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”.
     Wszystkie drużyny startujące w finale regionalnym w Elblągu otrzymają stroje do gry – koszulka, spodenki, getry – ufundowane przez partnerów Turnieju Orlika: PZU i PKN Orlen. I w tych ubiorach piłkarskich będą uczestniczyły w meczach eliminacyjnych.
     W barwach Warmii i Mazur zagrają najmłodsi adepci piłki nożnej z Elbląga, drużyny – „Concordia”, „Olimpia 2004”, UKS „Rafael”, Olimpia, SP 6 i „Małe Słoniki”.
     Na trzy najlepsze zespoły z elbląskiej eliminacji regionalnej czekają medale i puchary, a także dla każdego zawodnika pamiątkowe piłki. Wszystkie drużyny otrzymają dyplomy za miejsca w finale, a wszystkie dzieci dyplomy uczestnictwa. Tę sportową rywalizację najmłodszych adeptów piłki nożnej trzeba koniecznie zobaczyć i wspierać dopingiem. Z pewnością nie zabraknie ambitnej walki o piłkę, dziecięcej radości i jak to bywa żalu po przegranym meczu.
     W imieniu organizatorów zapraszamy na stadion przy ul. Moniuszki. Uroczyste otwarcie turnieju godz. 10:45, a wielki finał przewidziano na godz. 15:15. Wstęp na turniej jest wolny.